28 Kasım 2013

Ne Okudum..

En sevdiğim konu seri katil cinayetleri:) Ben gerilim,polisiye çok seviyorum kitapta. Tabiki her konuda kitap okuyorum ve seviyorum. Fakat üst üste iki biyografi, konusu aşk, arkadaşlık,dostlu vs olan kitapları okuyamıyorum. Tarihi kitapları severim ama birini bitirince peşinden üç dört kitap bitirip kafamı dağıtmam gerekir. Söz konusu gerilim olunca peş peşe günlerce farklı kitaplar okuyabiliri yorum:) Bu kitapta bu konuda en iyilerden. Psikiyatr,karısı,çocukları yada hastaları acaba katil kim ve neden yapıyor. Kitabın ortalarında katili bulduğum zaman tüm hevesim kaçar ama bitirmeden bırakmam tabiki kitabı.Bunda ise başka birini hedef almıştım ama o çıkmadı:) Gerçekten heyecanlı bir kitap okumak isterseniz tavsiye ederim.

Polisiye derimde polisiyenin kraliçesinin kitabından bahsetmez miyim:) Gerçekten kraliçe kendisi müthiş bir zeka müthiş bağlantılar ve katil bu sefer sıradan işkenceler yapmıyor biran düşünün sağır,dilsiz ve kör oluyorsunuz ve bun yapan bir seri katil. Ne zaman yanınıza gelecek ne zaman yine işkenceye başlayacak bilmiyorsunuz çünkü sağırsınız körsünüz her yer sürekli karanlık ve ses çıkarıp bağırma ihtimaliniz yok çünkü ağzınız etkili bir yapıştırıcı ile hiç açılmayacak şekilde yapıştırılmış. Gerçekten tüyler ürperten konunun içinde sizide alıveren bir kitap. Polisiye sevenlere tavsiye ederim.

Sevgiler..


27 Kasım 2013

Rimmel London Scandaleyes Serisi..

Birkaç hafta önce Watsonslara Scandaleyes serisinin yeni ürünleri geldi. 4 ayrı renk likit far , 1 maskara ve 1 eyelınerdan oluşuyor yeni seri.Bakalım hangilerini beğendim hangilerini beğenmedim.

Ürünler bu şekilde. Likit farlar gümüş gri,füme,altın ve bronz tonlarında. Ben standda görür görmez fümeye aşık oldum. Aslında bronzuda sevdim fakat testerları yoktu ve eğer pigmentasyonları iyi değilse far altına baz olarak kullanırım diye düşündüm. Bronz bir bazım olduğu için bu rengi tercih ettim. Sonrasında katıldığım etkinlikte sponsorlarımızdan Watsons ın hediyesi ile gümüş renkte far, maskara ve eyeliner da benim oldu:) 

Maskara ile başlamak istiyorum. Scandaleyes serisi ilk çıktığında turuncu kapaklı olanı büyük hayallerle alıp hiç beğenmemiştim. Sonrasında yeşili,pembeside seriye eklendi isimlerini bilmiyorum o yüzden ambalaj renklerini yazıyorum. Dilim yandığı için diğerlerini hiç almadım denemedim. Bunu da görünce yok almam dedim ama hediye olunca denedim tabiki. Tam tahmin ettiğim gibi hiç sürmesem daha iyi tabi bu yorum benim için geçerli çünkü kirpik söz konusu olunca herkeste o kadar fark ediyor ki gidip deneyin derim. Benim kirpiklerime ne hacim,ne uzunluk hiç birşey vermedi. Fakat arkadaşım ( Tuğba ) almıştı buluştuğumuz gün ve ben sevdim harika olmasa da idare eder dedi. O yüzden yinede gidip deneyin diyorum.

Eyeliner a gelince ben keçe uçluları hiç sevmem göz kapağımın şeklinden dolayı hangi markadan bu şekilde aldıysam hem bulaştı birde kalıcı olduklarından bulaşınca hemen çıkmıyor rezil oluyorsunuz. Bir daha hiç bir markadan keçe uçlu almayacağım demiştim. Jel ve likitlerle gayet mutluyum ben. Hatta likitler bile kalıcı değilse akıyorsa hemen çöpe atarım. Dün arkadaşımın yanına giderken sürdüm akşam üstüydü ve gece geç saatte sildim inanılmaz güzel. Akma yok kesinlikle,nasıl sürüldüyse çıkarana kadar öyle kaldı.Simsiyah rengini çok beğendim. Uç kısmı hafif yassı sivri değil o yüzden çok ince sürmedim ben. Ne diyim bitince alacaklarım listesine girdi bile kendisi:)

Farlara gelirsek ıslak yapılarından dolayı baz olarakta kullanırım demiştim aynı renk farların altına fakat yapamayacağımı anladım çünkü sürünce hemen kuruyup sabitleniyorlar ve saatlerce bozulmadan duruyorlar. Harikalar bence. İstediğiniz kadar katları arttırıp daha belirgin bir görüntü elde edebiliyorsunuz. Ve güzel olan hemen sabitleniyorlar çıkmıyorlar ama göz makyaj temizleyicisi ile anında çıkıyorlar. Çok sevdim hatta diğer renklerini de almayı istiyorum. 

 011 - Mercury Sılver ve 002 Slate Grey

Renkler bu şekilde.Gümüş rengi beyaza yakın bir renk.Tam bir gümüş ışıltısı beklemeyin. Ama bence bu şekilde daha farklı daha güzel. Diğeri zaten ambalajındaki rengi direk veriyor. Çok sevdim ikisini de.

Özet olarak dış görünüş olarak zarif bir seri. Makyaj çantama tüm seriyi koyunca harika duruyorlar. Likit farların her rengini istiyorum,eyeliner muhteşem keşke farklı renkleride olsa, maskara ise benden bir puan bile alamadı.

Umarım almak isteyenler için ön bilgi olmuştur.Tabiki gittiğiniz zaman deneyip karar vermeniz sizin için daha iyi olur.


Sevgiler..14 Kasım 2013

Loreal Nutri Gold..

Bir süredir yazmak istediğim iki Loreal ürününden bahsedeceğim bugün. Cilt bakımında bir dönem bu markanın birçok ürününü kullanıp memnun kalmamıştım yüz yıkama jeli,tonik,göz makyaj temizleyicisi dışındaki ürünleri yani gece ve gündüz kremleri,serumları,göz çevresi ürünleri gibi. Nutri Gold serisini Dr Mehmet Öz'ün  tavsiye ettiğini duydum ve hemen aldım denedim. 

Göz Çevresinden başlamak istiyorum. Öncelikle fiyatı çok uygun 22 tl. Hemen cezbediyor tabiki insanı.Yapısıda çok yoğun görünce bol bol nem verir yumuşatır göz çevremi diyorsunuz fakat bunların hiç birini yapmadı maalesef bende. Yoğun olduğu için zaten gündüz kullanamıyorsunuz çünkü concealer durmuyor üzerinde akıyor. Olsun gece sürüp yatarım dedim yine olmadı zararı olmadı ama yararı olmadıktan sonra anlamı kalmadı. Yoğun olduğu için sürünce nem veriyormuş gibi olsa da kupkuru oluyor birkaç saat sonra ve nasıl bir ürünse göz kırptıkça göz içine en ufak bir kısmı bile kaçsa inanılmaz yakıyor. Kesinlikle tavsiye etmiyorum zaten okuduğum yorumların çoğu çok harika değil ama zararıda yok şeklinde. Tekrar almayacağım bir göz çevresi kendisi.

Gece Kremi ise bence çok daha başarılı. Bu arada gündüz nemlendiricisini ben kullanmadım ama iki arkadaşım severek kullanıyor. Gece kremide son derece yoğun ve yağlı bir yapıda.Özellikle yağlı ve karma ciltler uzak dursun. Benim cildimi bile yağlandırdı diyebilirim. İlk 1 ay aşırı memnun kaldım hatta bu fiyata bu başarı tekrar alırım harika diyordum.Çünkü kuru cildimi onardı,yumuşattı sabahları yüzümü yıkarken bile bunu fark ediyordum. Fakat sonrasında cildimi bozdu sanki pütürler oluştu ve yağlanmaya başladı cildim. Önce bu kreme yormasam da şuan kremden olduğunu düşünüyorum. Yarısından az kaldı bunu bitirip yeniden almamayı düşünüyorum.

Dolayısıyla gece kremini çok sevmeme rağmen cildime böyle bir etkisi olunca tavsiye etmediğim tekrar alınmayacak ürünler arasına  yerleştirdim. 

Umarım almak isteyenlere faydası olur..

Sevgiler

6 Kasım 2013

Neler Okudum..

Herkesin öve öve bitiremediği bu kitabı o dönem merak edip almıştım ve okunmamış kitap stoğumda duruyordu nihayet sıra geldi ve okudum. Şimdi övme sırası bana geldi. İlk 50 sayfa biraz merak uyandırsa da olayları çözmeye çalıştım. Sonrasında ise o ailenin içinde buluverdim kendimi. İnanılmaz bir tarz mutlaka herkes yani tüm kitap severler okusun kaçırmasın ertelemesin hatta. Savaş,korku,kaybedilenler,yitirilip gidenler,parasızlık,açlık ve ruhları toplayan bir azrail. Bir çocuk için kitaplar bu kadar değerli olabilir mi aynı kitabı defalarca okumak zorunda kalmak. Tüm bunları okuyunca günümüzde her yerden rahatça alabileceğimiz kitapların olması ve o kitapları alacak gücümüzün olması büyük bir nimet gibi geliyor. 

Markus Zusak ın Hiç adlı kitabı için yorumlarıma buradan ulaşabilirsiniz..

Bu kitabı okuyalı çok uzun zaman oldu ama pc de kalmış.Eklemezsem olmazdı nede olsa en sevdiğim yazar kendisi. Tipik bir Grange tarzı ama sanki eski performansında değil. Büyüleyici,aşırı merak uyandırıcı başlıyor ve kitabın ortalarına doğru puf sönüyor hevesiniz. Çünkü olayları kimin yaptığı,neden yaptığı ortaya çıkıyor ve kitabın sonu dahada verimsiz. Başka bir yazar yazsaydı yerden yere vururdum .Ama benim yazarım yazdığı için olur böyle şeyler diyorum:)) Zaten sürekli gerilim,korku, polisiye tarzındaki  kitapları okumuyorsanız sevebilirsiniz. Ben genelde bu tarz okuduğum için bana yavan yetersiz geldi.

Sevgili Sevdam dan gelen bu  kitabı okudum. Normalde aynı yazarın 3 kitabını gönderdi bana ama üst üste aynı tarzda okumayı sevmiyorum biraz özleyip diğerlerini okuyacağım.Normalde gidip konusu aşk üzerine olan kitapları almazdım ama bundan sonra almayı düşünüyorum:) Yazar mı çok iyi konu mu yoksa gerçek aşkın bu kadar doğal ve güzel anlatılması mı bilemiyorum ama çok beğendim bir çırpıda okudum. Tabi konunun eski çağlarda geçmesi beni ayrıca cezbetti. Tekrar teşekkür ederim Sevdacım.

Şimdilik okuduğum kitaplar bu şekilde. Belki okuyup okumama konusunda kararsız olanlar varsa fikir vermişimdir diye düşünüyorum. 

SEVGİLER:)